Profi kongres, športové aktivity a krásny wellness - To sme my - HOTEL TENIS

Hotel Tenis sa nachádza vo Zvolene, v jednom z najstarších miest na Slovensku. Strategická poloha zabezpečuje výbornú dopravnú dostupnosť na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen – Košice. V hoteli je možné ubytovanie v 73 klimatizovaných izbách s kapacitou 154 lôžok a vo vedľajšej RATES ARENA je 8 izieb s kapacitou 16 lôžok. Kongresové priestory sú bezbarierové vybavené potrebnou prezentačnou technikou. Kapacita kongresových sál je 20 až 440 osôb. Veľkorysý priestor na výstavy a workshopy poskytuje aj tenisová hala, ktorá dopĺňa kongresovú kapacitu. Vo wellness centre TenSpa sa nachádza plavecký a relaxačný bazén s vírivkou, detský bazén s vodnými atrakciami, 5 druhov sáun, hydroterapia a relaxačná miestnosť. Ponuku dopĺňajú masáže a zábalová terapia. Skvelú gastronómiu si hostia vychutnávajú v dvoch reštauráciách. Súčasťou priestorov je aj denný bar a zimná záhrada. Fajnšmekri ocenia cigar bar, kde je možnosť vychutnať si cigary a degustovať exkluzívne koňaky a rumy. Areál hotela má mnohostranné využitie na športové aktivity. Nájdete tu 7 tenisových dvorcov s umelou trávou, 2 halové tenisové dvorce a 18 jamkové adventure golf ihrisko. V hale situovanej vedľa hotela je možné si zahrať bedminton, bowling, biliard, či šípky. Súčasťou areálu je RATES ARENA, v ktorej je moderné fitness centrum, štúdia na skupinové cvičenia, spinning, squash a športová hala s hľadiskom až pre 500 osôb. V blízkosti je letný futbalový štadión využívaný na firemný teambuilding. Okolie je vhodné na turistiku ako aj cyklo-výlety do prírody, či okolitých obcí.

Video

Hotel Tenis a ekológia

Aj nám záleží na ochrane životného prostredia a preto si uvedomujeme, že zodpovednosť musí byť aj na našej strane. Dovoľte nám predstaviť niekoľko najdôležitejších opatrení, prostredníctvom ktorých dbáme na ochranu životného prostredia.

Snažíme sa o elimináciu, separáciu a recykláciu odpadu v rámci prevádzky hotela. Na izbách hotela vymieňame uteráky a posteľnú bielizeň na požiadanie v priebehu celého pobytu. V hoteli sú využívané LED žiarovky. V rámci hotelových izieb je umožnená hosťom samostatná regulácia kúrenia. Na izbách sú šetriče elektrickej energie a svetlá v priestoroch hotela sa automaticky vypínajú. V hoteli sú inštalované solárne panely, ktoré zabezpečujú ohrev bazénovej vody a vody pre hotel. Kuchyňa je vybavená lapačmi tukov a použitý kuchynský olej odovzdávame na ďalšie spracovanie. Snažíme sa o elimináciu spotreby toneru. V rámci hotela je využívaná hlavne emailová forma komunikácie. Toalety majú splachovacie tlačidlo dual-flush pre úsporu vody. V hoteli sú využívané pákové vodovodné batérie s úspornými perlátormi a vo wellness centre sa nachádzajú senzorové batérie pre úsporu vody. V hoteli preferujeme mechanické čistenie, čo eliminuje spotrebu chemických čistiacich prostriedkov. V rámci prevádzky je snaha o obmedzenie využívania výrobkov na jedno použitie. Celý hotel je nefajčiarsky.

Zamestnanci hotela Vám ochotne a radi poradia ako sa zapojiť k šetrnému prístupu k životnému prostrediu.

Hotel Tenis a zdravie hostí

V hoteli dbáme na zdravý životný štýl, ktorý deklarujeme zákazom fajčenia vo vnútorných priestoroch hotela. Okrem privolania záchrannej služby je dôležité podať prvú pomoc ešte pred príchodom záchrannej služby. Hotel Tenis má vlastný defibrilátor, ktorý pomáha pri obnove nepravidelných sťahov srdcového svalu a náprave srdcového rytmu. Defibrilátor ako aj lekárnička sú k dispozícií na recepcii hotela.

Zaujímavosti v okolí Hotela Tenis

– Zvolenský zámok (1,4 km)
– Pustý hrad (4 km)
– Lesnícke a drevárske múzeum (2,2 km)
– Arborétum Borová hora (3,5 km)
– Badínsky prales (17 km)
– Drevený artikulárny kostolík Hronsek (18 km)
– Kostol sv. Matúša so vzácnymi freskami – Zolná (10,3 km)
– Pamätník a pamätná izba Mateja Bela – Očová (15 km)
– Poľana (1 458 m.n.m.)
– Banská Štiavnica (UNESCO) – (30 km)
– Kremnica – mincovňa (34 km)
– Ski Centrum Košútka (37 km)
– Golf Sliač (9 km)
– Harmanecká jaskyňa (25 km)

Hotel Tenis je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko. Prostredníctvom webovej stránky www.centralslovakia.eu si môžete rozšíriť možnosti aktívneho trávenia voľného času.

Komplexná organizácia kongresov, školení a firemných stretnutí

Hotel Tenis a cyklisti

V rámci voľnočasových aktivít pre firemnú klientelu a individuálnu klientelu ponúkame aktivity orientované aj na spoznávanie Zvolena a jeho okolia zo sedadla bicykla v spolupráci s Cyklo Adventure Slovakia. Počas jarných, letných a jesenných mesiacov máme v ponuke špeciálne pobytové cyklobalíčky. V rámci letného denného tábora majú deti aktivity zamerané na ekologickú formu dopravy a zároveň sa učia správnej jazde na bicykli. V rámci služieb hotela poskytujeme možnosť zapožičania si bicyklov.

Hotel Tenis a Umenie

Moderný hotel a umenie spoločne vytvárajú harmonické a príjemné prostredie. Spoločne dokážu obohatiť Vašu návštevu hotela a premeniť ju vo výnimočný zážitok. V Hoteli Tenis máte možnosť vidieť krásne obrazy autora, maliara a kreatívneho umelca menom Joe Muczka Jr. Sme presvedčení, že Vás jeho diela nadchnú rovnako, ako nadchli zberateľov po celom svete. Joe Muczka Jr. je česko-nemecký autor a maliar. Jeho expresívne a žiarivé obrazy si najmä v posledných rokoch vyslúžili autorský aj komerčný úspech. Jeho diela sú známe hlavne pre svoje výrazné, žiarivé farby a silnú, emotívnu atmosféru.

Nahliadnite do sveta Joe Muczka Jr. Viac obrazov Joe Muczka Jr. si môžete prezrieť na jeho oficiálnej stránke.